List redaktor naczelnej

Majowe serce dla MAMY

Majowe serce dla MAMY

W maju, kiedy wszystko zakwita i pachnie, mamy kolorowe myśli… zielone, niebieskie, różowe, żółte, a także biało-czerwone.

Pewnie dlatego, że mnóstwo wokół nas kwiatów, rozwijających się liści i pękających ze szczęścia pąków, które z pięknych kwiatów przerodzą się w smaczne owoce.

Na majowym wietrze powiewają także biało-czerwone flagi na dachach, balkonach, oknach lub przy ważnych placach i ulicach naszych miast. Są dowodem na to, że pamiętamy o Dniu Flagi i święcie uchwalenia Konstytucji 3 maja cieszymy się, iż Polska jako pierwszy kraj w Europie uchwaliła konstytucję, która chroni obywateli i zapewnia im ich prawa. Później za przykładem Polski poszły inne kraje.

Maj kojarzy się także z uśmiechem mamy. Mama uczy nas wielu ważnych rzeczy, ale wśród nich najważniejszy wydaje się uśmiech. Tak jak uśmiecha się mama, nie potrafi nikt inny.

Jak możemy odpłacić naszym mamom za uśmiech i miłość? Pomoże nam w tym serce, które jest dołączone do numeru. W jaki sposób możemy z niego zrobić niezwykły dar – przeczytajcie na stronach 26-27.

Życzymy więc waszym mamom z okazji ich święta, żeby zawsze miały powody do uśmiechu i żeby tym uśmiechem ogrzewały każdego z Was.


Foto: S.Kobold/Fotolia