Pucowalnia serc

Ewangelie na kwietnoiowe niedziele

Ewangelie na kwietnoiowe niedziele

Urwisie, otwórz uszy i posłuchaj co w kwietniu mówi do Ciebie Bóg!

2.04.2017
J 11, 1-45
 
„Łazarzu, wyjdź na zewnątrz! I wyszedł zmarły”.
 
Nikt poza Panem Bogiem nie jest w stanie przywrócić komuś życia. Ani najlepsi lekarze, ani sprzęt medyczny, ani maszyny czy komputery. Tylko Bóg daje życie. Czasami spotykamy się z czymś takim jak śmierć kliniczna, po której chory, który wydawał się zmarły, powraca do życia. Ale z Łazarzem było tak, że na pewno zmarł, a Pan Jezus na nowo przywrócił go do życia.
 
Zadanie:
Pomódl się za osoby, a szczególnie za dzieci przebywające w śpiączce, by Pan Bóg je obudził.
 
 
9.04.2017
Niedziela Palmowa
Mt 26, 14-27, 66
„Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie”.
 
W Niedzielę Palmową osiołek, który wiózł Pana Jezusa na swoim grzbiecie był bardzo szczęśliwy. Widząc ludzi, którzy ścielą mu pod kopyta płaszcze i rzucają gałęzie palm, pękał z dumy. Dopiero w Wielki Czwartek zrozumiał, że to wszystko nie było dla niego, tylko dla Pana Jezusa. Tylko do dziś nie zrozumiał, dlaczego ci sami ludzie Go zdradzili.
 
Zadanie:
Pomyśl, jak byś wytłumaczył osiołkowi to postępowanie ludzi.
 
16.04.2017
Zmartwychwstanie
J 20, 1-9
„Wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu”.
 
Jezus zmartwychwstał! Oznacza to, że jest On najpotężniejszy. Nie tylko odsunął z grobu ciężki kamień, ale co najważniejsze, zwyciężył i przepędził na „cztery wiatry” Szatana i jego koleżankę Śmierć. Odtąd nie musimy się już niczego bać. Mając przy sobie tak potężnego Przyjaciela, możemy być pewni, że nic złego nam się nie stanie.
 
Zadanie:
Pięciu napotkanym dziś osobom zamiast „dzień dobry” powiedz „Jezus zmartwychwstał!”.
 
23.04.2017
J 20, 19-31
„Podnieś rękę i włóż do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!”.
 
Gdybyśmy chcieli policzyć wszystkich niewiernych Tomaszów, byłoby ich wielu. Bo wszyscy zadajemy sobie pytanie: jak to możliwe, że Pan Jezus zmartwychwstał? Na szczęście Pan Jezus się za to nie gniewa. Powiedział o sobie, że jest Miłosierny, dlatego przyszedł do Wieczernika i poprosił, by Tomasz włożył swoją rękę w miejsce, w którym włócznia rozerwała Mu bok. Tomasz szybko to wszystko zrozumiał. A my?
 
Zadanie:
Znajdź w swoim domu obraz Pana Jezusa Miłosiernego. I poproś Go, by pomógł ci być miłosiernym dla innych.
 
 
 
30.04.21017
Łk 24, 35-48
„Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie mnie i przekonajcie się”.
 
Co by było, gdyby Pan Jezus nagle przyszedł do nas. Przestraszylibyśmy się i uciekli? A może byśmy się ucieszyli, że nareszcie możemy zobaczyć, jak naprawdę wygląda.
Apostołowie przestraszyli się i nawet bali z Nim rozmawiać. A Pan Jezus cierpliwie przekonywał ich, że nie jest żadnym duchem tylko ich prawdziwym Mistrzem. W końcu Go rozpoznali i bardzo się ucieszyli z tego spotkania.
 
Zadanie:
Zapisz zdanie, które powiedziałbyś Panu Jezusowi, gdyby nagle stanął przed tobą. …………………………………………………………………………………………………… ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………