Pucowalnia serc

Ewangelie na marcowe niedziele

Ewangelie na marcowe niedziele

Urwisie, otwórz uszy i posłuchaj co w Wielkim Poście mówi do ciebie Bóg.

 
5.03.2017 r.
Mt 4, 1-11
„Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła”.
 
Pokusa jest jak „magnes”, który ciągnie nas w kierunku zła. Bóg dał nam przeciwko pokusie niezniszczalną broń, którą możemy ją pokonać. To Słowo Boże. Jest ono jak wielka tarcza, od której pokusa odbija się i znika.
Nie wierzycie? Przeczytajcie dzisiejszą Ewangelię i zobaczcie, w jaki sposób Pan Jezus poradził sobie z diabłem i jego pokusami. My też tak możemy.
 
Zadanie: Sprawdź, z jakimi pokusami najczęściej musisz się zmagać.
 
 
12.03.2017 r.
Mt 17, 1-9
„(…) Jezus wziął ze sobą Piotra, Jakuba i brata jego Jana i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich”.
 
To, że Pan Jezus przemienił się na górze Tabor, oznacza, że pokazał wybranym uczniom, kim tak naprawdę jest, czyli że jest Bogiem. Od tej chwili apostołowie nie mieli co do tego wątpliwości. My też mamy się przemieniać, czyli powinniśmy pokazać, że jesteśmy dziećmi Bożymi. A w sercu dziecka Bożego mieszka dobro, uczciwość, życzliwość i szlachetność. Łatwo to pokazać? Sprawdźcie.
 
 
Zadanie: Ułóż z rozsypanych wyrazów zdanie: „Tam wobec Jego stało przemienił białe się: słońce twarz nich zajaśniała jak, odzienie zaś się światło jak”.
 
 
19.03.2017 r.
J 4, 5-42
„Daj mi pić”.
 
Źródło czystej wody, o której mowa w Ewangelii, ukrywa się w naszych sercach. By je odnaleźć, wystarczy nigdy nie kłamać ani zmyślać. Czasami wstydzimy się powiedzieć prawdę, dlatego wybieramy kłamstwo. A Jezus pokazuje nam, że nie opłaca się kłamać, bo kłamstwo „ma krótkie nogi”, a prawda i tak zawsze wychodzi na jaw. Zobaczcie jak z tym zadaniem poradziła sobie kobieta z dzisiejszej Ewangelii. Pomyślcie, jak by się musiała wstydzić, gdyby skłamała Panu Jezusowi, który wiedział o niej wszystko.
 
Zadanie: Nalej wodę do dwóch szklanek. Do jednej dodaj trochę ziemi i zamieszaj. Jeśli zechce ci się pić, po którą szklankę sięgniesz? Już wiesz, czym jest kłamstwo.
 
26.03.2017 r.
J 9, 1-14
„Od wieków nie słyszano, aby ktoś otworzył oczy niewidomemu od urodzenia”.
 
Bóg potrafi robić tak wielkie rzeczy. Nawet otwiera oczy niewidomym i sprawia, że uszy, które nigdy nie słyszały żadnego dźwięku, wszystko słyszą. Chce tylko, by człowiek przyszedł do Niego i poprosił Go. Bo jeśli prosi się mamę o pudełko kolorowych kredek i nagle kredki znajdują się na naszym biurku, to dobrze wiemy, kto nam je podarował.
Pan Bóg też chce, by ludzie wiedzieli, że On nas widzi i słyszy, i że rozumie nasze prośby. Tylko czeka, aż Mu głośno o nich powiemy.
 
Zadanie:
Sprawdź, o ile bardziej się cieszysz, kiedy rodzice spełnią twoją prośbę, a nie kiedy sami się domyślą, czego potrzebujesz.