List redaktor naczelnej

Wieli Post to ważny czas - pomaga stawac się świętym każdemi z nas

Wieli Post to ważny czas - pomaga stawac się świętym każdemi z nas

Rozpoczął się Wielki Post i będzie trwał aż do 12 kwietnia. Później nadejdą trzy wielkie dni Triduum Paschalnego, a po nich Zmartwychwstanie. Zanim to jednak nastąpi, musimy się nieco poprawić, a lepszej okazji do tego, jak Wielki Post, na pewno nie znajdziemy.

Wszystko nam sprzyja, by uważniej przyjrzeć się sobie i zastanowić, co należałoby zmienić i co zrobić, by nic nam nie brudziło serca, bo przecież nikt nie lubi chodzić umorusany.

W tym roku proponujemy Wam, byście postarali się znaleźć sposób na ZŁOŚĆ, która jak dobrze wiecie, wiele nam psuje. W temacie numeru znajdziecie kilka dobrych podpowiedzi, w jaki sposób sobie z nią poradzić.

Przed nami więc trudne zadania, ale pomoże nam w nich rozważanie Drogi Krzyżowej, którą dołączamy do miesięcznika. Zapoznajcie się ze wszystkimi piętnastoma stacjami. I postarajcie się uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w każdy piątek w Waszej parafii. Na pewno zdziwicie się, kiedy dzięki niej się przekonacie, że niemożliwe naprawdę staje się możliwe.

Foto: waldemarus/Fotolia