Temat numeru

Przyjaciele na dobre i na złe

Przyjaciele na dobre i na złe

Bez przyjaciół byłoby smutno na świecie. Prawie każdy człowiek ma przyjaciela. Często jest nim kolega lub koleżanka z klasy czy podwórka lub rówieśnik poznany na wakacjach albo u dziadków.

Rodzice również mają swoich przyjaciół. Często są nimi ich szkolni koledzy lub osoby, z którymi wspólnie pracują. Przyjaciółmi mogą być też sąsiedzi. Są nimi także zwierzęta, szczególnie te, które mieszkają razem z nami w domu.

Grudzień to taki miesiąc, w którym szczególnie myślimy o naszych przyjaciołach. O tym, co sprawi im radość, co ich ucieszy. Dlatego przygotowujemy dla nich prezenty i niespodzianki. W tym zadaniu bardzo pomaga nam Święty Mikołaj. On najlepiej się na tym zna. Wie, czego nasi przyjaciele potrzebują i o czym marzą. Wie też, w jaki sposób podarować im prezent i nie dać się na tym przyłapać. Bo największa radość jest wtedy, gdy uda nam się zrobić coś dobrego, ale w sekrecie. Czyli tak, żeby nikomu nawet nie przyszło do głowy, że mamy z tym coś wspólnego.

Takie grudniowe niespodzianki będą również czekać na nas. Bo nasi przyjaciele także będą chcieli nas ucieszyć.

A największa niespodzianka czeka nas w nocy 24 grudnia...

Co takie się zdarzy? Przeczytajcie sami. Sprawdźcie także, czy jesteście przyjaciółmi na złoty, srebrny czy brązowy medal. Stront 10-11 grudniowego numeru "Małego Przewodnika".