List redaktor naczelnej

Październikowe listy Z... NIEBA!

Październikowe listy Z... NIEBA!

Październik zsyła nam z nieba mnóstwo zaszyfrowanych listów. Przypomina w nich o wydarzeniach, o których zapomnieć nie wypada. 2 października obchodzimy Dzień Aniołów Stróżów. Koniecznie zastanówcie się, jaką niespodziankę przygotujecie dla swojego niebiańskiego opiekuna. A może anioł przyśle Wam jakiś list. Kto wie?

6 października przypada Światowy Dzień Uśmiechu. Mam nadzieję, że w tym dniu nikt z Was nie zapomni obdarzyć innych swoim uśmiechem. 9 października obchodzimy z kolei  Międzynarodowy Dzień Pisania Listów! Koniecznie zajrzyjcie na strony 10–11 i już będziecie wiedzieli, co należy zrobić w tym dniu. Przy okazji bardzo Wam dziękuję za wszystkie listy i kartki pocztowe, które przesyłacie do naszej redakcji.
 
14 października świętujemy Dzień Nauczyciela.
 
A przez cały październik, to jest dokładnie przez 31 dni, otrzymujemy specjalnie listy z nieba, takie, które szczególnie w czasie nabożeństw różańcowych opowiadają nam o tym, co ważnego zdarzyło się, kiedy Pan Jezus chodził po ziemi. Koniecznie je czytajcie!
 
Przyznacie mi rację, że nieco tajemniczy jest ten październik. Ale absolutnie nie obrażamy się z tego powodu, bo przecież wszyscy lubimy tajemnice.