Pucowalnia serc

Ewangelie na wrześniowe niedziele

Ewangelie na wrześniowe niedziele

Urwisie, otwórz uszy i posłuchaj co na początek roku szkolnego mówi do ciebie Bóg.

4 września 2016
Łk 14, 25-33
 
„Tak więc nikt z was, kto nie wyrzeka się wszystkiego, co posiada, nie może być moim uczniem”.
 
Co znaczy być dobrym uczniem? To pytanie, które wielu z was sobie zadaje, szczególnie na początku roku szkolnego. Pan Jezus odpowiada, że trzeba wyrzec się wszystkiego, co posiadamy. Niektórzy myślą, że chodzi o nowy tornister lub kolorowe kredki, albo o nowe adidasy lub wiecznego pióro.  Ale jednak chodzi o to, by nie chodzić po szkole nadętym jak paw, nie pysznić się tym, że mam piękne rzeczy. W twojej klasie są na pewno takie osoby, którym nikt nie kupił żadnych nowości. I chodzi o to, żeby nie było im przykro.
 
Zadanie:
Co by było, gdyby nagle rodzice powiedzieli, że w tym roku zabierasz do szkoły ubiegłoroczne przybory? Może to jest właśnie „wyrzekanie się wszystkiego, co posiadasz”?
 
 
11 września 2016
Łk 15, 1-32
„Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zagubioną?”.
 
Na pewno wiele razy zgubiliście coś, co było dla was cenne. Szukaliście tego godzinami, a może nawet prosiliście św. Antoniego, żeby pomógł wam odnaleźć ten skarb. Czasami udawało się go odnaleźć, innym razem nie. Wyobraźcie sobie, że kiedy my zagubimy się Panu Bogu, On też nas tak szuka i czasami nawet się martwi, że zgubiliśmy się na zawsze.
Nie wiem, czy wiecie, ale grzech nakłada na nas coś w rodzaju czapki niewidki. Diabeł chce, żeby Pan Bóg nas nie znalazł. Ale On nas odnajduje.
 
Zadanie:
Czapkę niewidkę ściąga z nas sakrament pojednania. Korzystajmy więc z niego jak najczęściej, wtedy Pan Bóg nie będzie musiał nas zbyt długo szukać.