Pucowalnia serc

Ewangelie na czerwcowe niedziele

Ewangelie na czerwcowe niedziele

Urwisie, posłuchaj uważnie co w czerwcu mówi do ciebie Bóg.

5.06.2016 r.
Łk 7, 11–17
„Na jej widok Pan użalił się nad nią i rzekł do niej: «Nie płacz»”.
 
Ciekawe, jak zachowujecie się w chwili, kiedy przekonacie się, że Pan Bóg jednak usłyszał waszą modlitwę, a nawet na nią odpowiedział. Czy tak jak mama, o której opowiada w dzisiejszej Ewangelii św. Łukasz? Kiedy zmarł jej syn, bardzo płakała, a Pan Jezus widząc te łzy, poprosił Pana Boga, żeby przywrócił życie zmarłemu chłopcu. Bóg wysłuchał tej prośby i wszyscy się bardzo cieszyli. A co robił chłopiec, któremu przywrócono życie? Coś mówił, ale co, tego nie wie nikt. I chyba na zawsze zostanie tajemnicą Pana Jezusa, chłopca i jego mamy.
 
Zadanie:
Kiedy spotkasz dziś smutną osobę, postaraj się tak zachować, aby się szczerze uśmiechnęła.
 
12.06.2016 r.
Łk 7, 36–8, 3
„Któż On jest, że nawet grzechy odpuszcza?”.
 
„Któż On jest?” – pytali ludzie, patrząc na Pana Jezusa. My jesteśmy w lepszej sytuacji, bo nie musimy już zadawać takich pytań. Doskonale wiemy, że jest On Bogiem! Pan Jezus bardzo chciał, żeby ludzie, wśród których żył, także o tym wiedzieli. Dawał im nawet specjalne znaki, ale oni nie potrafili ich odczytać. Szkoda, bo przecież już dawno mogli się przekonać, że Syn Boży chodzi pomiędzy nimi. Trochę to dziwne, bo przecież każdy wie, że tylko Bóg odpuszcza ludziom grzechy. A skoro Pan Jezus odpuścił wszystkie grzechy kobiecie, która za nie żałowała, to wiadomo, że jest Bogiem. Dlaczego oni tego nie zrozumieli?
 
Zadanie:
Przechodząc koło kościoła, wejdź na chwilę i powiedz Panu Jezusowi, że dziękujesz Mu za to, że jest twoim Bogiem.
 
19.06.2016 r.
Łk 9, 18–24
„A wy za kogo Mnie uważacie?”.
 
Słyszeliśmy o Panu Jezusie już wiele rzeczy. A nawet chwilami wydaje się nam, że Go znamy. Wiemy przecież, że urodził się w Betlejem. Wiemy też, że gdy miał 33 lata, umarł za nas na krzyżu, a po trzech dniach zmartwychwstał.
A gdyby tak dzisiaj stanął przed nami i zapytał nas: Za kogo Mnie uważacie? Co byście odpowiedzieli?
To trudne pytanie, dużo bardziej skomplikowane niż na klasówce. Zanim się odpowie, trzeba dobrze pomyśleć, bo ta odpowiedź jest BARDZO ważna.
 
Zadanie:
Na najładniejszej kartece, jaką masz, odpowiedz na pytanie: Kim jest dla ciebie Pan Jezus? Kiedy będzie ci smutno, przeczytaj kartkę i… wszystko się zmieni, zobaczysz!
 
26.06.2016 r.
Łk 9, 51–62
„Lisy mają nory i ptaki powietrzne gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć”.
 
Czy to sprawiedliwe, że wszyscy mają swoje domy, a Pan Jezus nie? Nawet mrówki mają mrowiska i wiewiórki dziuple, a Pan Jezus nie miał nawet swojego pokoju z wygodnym łóżkiem, nocną lampką i dobrym komputerem.
A przecież wiemy, że jest Królem Wszechświata i może mieć, co tylko zechce. Dlaczego więc nie chce?
Może dlatego, że chciał, abyśmy zrozumieli, że w życiu najważniejsze jest to, jakim się jest człowiekiem, a nie, co się ma?
 
Zadanie:
Narysuj tabelę z trzema kolumnami: Rzeczy ważne; rzeczy, bez których nie potrafię się obejść; rzeczy, które dla mnie mogą nie istnieć. Uzupełnij ją i pomyśl, czy posiadanie tych rzeczy zawsze pomaga ci być lepszym człowiekiem?