Pucowalnia serc

Ewangelie na majowe niedziele

Ewangelie na majowe niedziele

Urwisie, otwórz uszy i posłuchaj co w maju mówi do ciebie Bóg!

1.05.2016 r.
J 14, 23–29
„A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy”.
 
Pan Jezus wie, że czasami mamy kłopoty z pamięcią i zapominamy o wielu ważnych sprawach. Niektóre z nich zapisujemy w kalendarzach lub w telefonach komórkowych, ale nie zawsze to pomaga. Dlatego obiecał, że pośle nam Ducha Świętego, który przypomni o najważniejszych dla nas sprawach. Przypomni, że trzeba kochać bliźniego, że trzeba być dobrym dla innych, że nie wolno zapominać o Panu Bogu i o codziennej modlitwie, a także o niedzielnej Mszy św.
Duch Święty będzie także nam zawsze przypominał, że jesteśmy dziećmi Bożymi i że niebo to nasz dom.
 
Zadanie: Wypisz na kartce sprawy, które są dla ciebie najważniejsze.
 
8.05.2016 r.

Łk 24, 46–53
„A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba”.
 
W jaki sposób Pan Jezus wstąpił do nieba? Przyjechała po Niego specjalna winda lub wyczarterowany samolot? A może pojawili się aniołowie z GPS-a i eskortowali Go przez podniebne przestworza? A może było zupełnie inaczej. Nie dowiemy się jednak tego, aż do czasu, kiedy sami tam pójdziemy. Bo w czasie swojego wniebowstąpienia Pan Jezus przecierał nam szlak, byśmy przypadkiem nie zabłądzili.
Niejednemu z apostołów kręciła się wtedy łza w oku, bo bali się, że już nigdy Go nie zobaczą. Ależ się zdziwili, kiedy na koniec życia krok w krok pobiegli tą samą drogą.
 
Zadanie: Zastanów się, jakie znaki i ślady, które zostawił ci Pan Jezus, pomagają ci w odnajdywaniu drogi do nieba.
 
15.05.2016 r.
J 20, 19–23
Zesłanie Ducha Świętego
„Weźmijcie Ducha Świętego”.

 
W jaki sposób możemy wziąć Ducha Świętego, skoro nikt nie wie jak On wygląda. Raz pokazał się jako Ogień, raz jako Gołębica, a innym razem dał się odczuć jako Wiatr. Kto więc wie jak On naprawdę wygląda? Myślę, że najprawdziwszy obraz Ducha Świętego rozpoznają wnikliwi obserwatorzy. Widać Go wyraźnie w ludziach, którzy zaprosili Go do siebie. Są oni dobrzy, mądrzy, radośni i przebaczający. Chyba to właśnie miał na myśli Pan Jezus, mówiąc do nas: „Weźmijcie Ducha Świętego”.
  
Zadanie: Wytnij z bristolu jeden z symboli Ducha Świętego i ustaw go na swoim biurku. Zawsze, kiedy na niego spojrzysz, poproś Ducha Świętego by przyszedł do ciebie.

22.05.2016 r.
J 16, 12–15
Świętej Trójcy
„Gdy zaś przyjdzie On Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy”.

 
Pewnie nieraz bawiliście się w ciuciu-babkę i wiecie jak trudno chodzi się z zasłoniętymi oczami. Zupełnie inaczej jest, kiedy ktoś nas weźmie za rękę i poprowadzi. Nie rozbijamy wtedy nosów i nie potykamy się o różne rzeczy. Tak właśnie jest z nami i Duchem Świętym. To On bierze nas za rękę i prowadzi aż do samego Pana Jezusa, bo doskonale wie, że teraz jeszcze zbyt dobrze nie widzimy tego, co jest ważne. Dlatego pomaga nam przejść przez różne niebezpieczne miejsca.

Zadanie: Zabawcie się dziś z rodzicami i rodzeństwem w ciuciu-babkę. Przekonajcie się sami na sobie jak bardzo potrzebujecie pomocnej dłoni.
 
 
 
29.05.2016 r.
Łk 7, 1–10
„Tak wielkiej wiary nie znalazłem w nawet w Izraelu”.
 
Wiara to ważna sprawa. Potrzebna jest do wielu rzeczy. Choćby po to, by przyjść do Pana Jezusa i poprosić Go o coś, co jest prawie niemożliwe. Może w tym dniu wiele osób mówiło Panu Jezusowi o różnych sprawach, które miał załatwić, a Pan Jezus spełnił jedynie prośbę rzymskiego setnika i natychmiast uzdrowił jego sługę. Dlaczego? Bo zobaczył w sercu setnika wiarę, która jest specjalnym kluczykiem do Serca Pana Boga.
Czy wiesz o tym, że każdy z nas ma taki kluczyk? Pan Bóg wrzucił nam go do naszego serca w czasie chrztu świętego. Czy używasz go czasami?
 
Zadanie:
Pomyśl ile razy w ostatnim tygodniu twój kluczyk był używany.