List redaktor naczelnej

Mamy spadają z nieba

Mamy spadają z nieba

Mamy chyba spadają z nieba – niektórzy tak myślą i ja także Bo mama jest jak anioł, bo jest wszędzie tam, gdzie powinna być. Jest jak dobra wróżka, bo zamienia wszystkie smutki w radości. Jest bardziej miękka niż przytulanka, bo kiedy się w nią wtulimy, to słychać, jak bije jej serce, a przytulance nie. Jest lepsza niż najbardziej kolorowy plasterek, bo skleja wszystkie nasze rany szybciej, niż jesteśmy w stanie pomyśleć… Takich rzeczy można się nauczyć tylko w niebie i w dodatku od samej Matki Bożej, która jest najlepszą z wszystkich mam.

Być może dlatego 26 maja obchodzimy Dzień Matki, żebyśmy mogli się zatrzymać i przypomnieć sobie, jak cudowne są nasze mamy. I chyba jeszcze po to, byśmy mieli okazję powiedzieć im, jak mocno je kochamy i jak bardzo ich potrzebujemy.

Zapewne zauważyliście, że do numeru dołączyliśmy komplet naklejek, dzięki czemu będziecie mogli przygotować swoim mamom piękną laurkę, w której napiszecie, za co im dziękujecie i czego życzycie.

Nie zapomnijcie o Matce Bożej. Bo to najlepsza z mam, a maj to miesiąc, który jest Jej szczególnie poświęcony. 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. To także święto uchwalenia naszej konstytucji. Pamiętajcie także, że 2 maja obchodzimy Dzień Flagi. Nie zapomnijcie jej wywiesić.


Foto:
GTeam_fotolia