Pucowalnia serc

Ewangelie na kwietniowe niedziele

Ewangelie na kwietniowe niedziele

Urwisie, przyłóż ucho i posłuchaj, co w kwietniu mówi do ciebie Bóg!

3.04.2016 r.
J 20, 19-31
„Podnieś rękę i włóż do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, ale wierzącym!”.

 
Gdybyśmy zaczęli liczyć współczesnych „niewiernych Tomaszów”, znaleźlibyśmy ich chyba miliony, albo jeszcze więcej.
Ale Pan Jezus wcale się o to nie gniewa. Powiedział o sobie, że jest miłosierny, dlatego przyszedł do Wieczernika i poprosił, aby Tomasz włożył swoją rękę w miejsce, w którym włócznia żołnierza rozerwała Mu bok. I Tomasz szybko zrozumiał, że wiara jest jak powietrze, jest, a nie widać jej.
Jak ważna jest wiara, dowiesz się, jeśli na chwilę przestaniesz oddychać.
 
Zadanie: Spróbuj, ile wytrzymasz bez powietrza? Daję słowo, bez szczerej wiary również nie da się żyć.
 
 
10.04.2016 r.
J 21, 1-19
„Szymonie, synu Jana, czy miłujesz Mnie więcej aniżeli ci?”.

 
Pewnie niełatwo mówi się, że się kogoś kocha, kiedy inni wokół słuchają. Pan Jezus dobrze o tym wiedział, a jednak zapytał św. Piotra o miłość właśnie wtedy, kiedy apostołowie słyszeli ich rozmowę. Pytał o to aż trzy razy. Może chciał przypomnieć św. Piotrowi, że aż tyle razy zaparł się Go w Wielki Czwartek? I wcale nie czekał, aż św. Piotr zacznie się tłumaczyć, dlaczego się Go zaparł. Chciał tylko, by Piotr przy wszystkich głośno powiedział, że Go kocha. Bo prawdziwa miłość zmywa wszystkie grzechy.
 
Zadanie: Pomyśl, ile razy Pan Jezus dziś musiałby zapytać ciebie o miłość. Tylko trzy razy czy więcej?
 
17.04.2016 r.
J 10, 27-30
„Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną”.

 
Myślicie, że Pan Jezus pomylił się, kiedy powiedział, że Jego owce słuchają Jego głosu? Jak więc wytłumaczyć to, że ciągle chodzimy swoimi drogami, a jeśli wracamy do Pana Boga, to zwykle przychodzimy poranieni i umorusani błotem grzechu. Myślę, że często zachowujemy się jak prawdziwe baranki, ale te przekorne i trochę rogate. Najwyższy czas coś z tym zrobić. Co? Nie wiem. Może przedmuchać uszy, żeby lepiej słyszeć głos Pana Jezusa. Może przetrzeć oczy, żeby dobrze widzieć Jego drogi? Jedno jest pewne, nie opłaca się chodzić swoimi drogami, bo drogi Jezusa są lepsze niż nasze.
 
Zadanie: Obiecaj sobie, że odtąd będziesz owcą, która słucha głosu swojego Pana.
 
 
24.04.2016 r.
J 13, 31-33a.34-35
„Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali”.

 
Dlaczego Pan Jezus ciągle nam przypomina, że trzeba kochać innych i przebaczać krzywdy. Może chce nam przez to powiedzieć, że jest to najprostsza droga do nieba?
Może wie, że wszystkie inne drogi prowadzą tam naokoło. A może miłość bliźniego to taka specjalna odznaka, którą Bóg przypina tym, którzy chcą być Jego uczniami? Chodzi o to, by nikt, kto się z nami spotyka, nie miał wątpliwości, że należymy do Jezusa i jesteśmy Jego najlepszymi uczniami.
 
Zadanie: Pomyśl, po czym koledzy lub koleżanki mogą rozpoznać, że jesteś uczniem Pana Jezusa i kochasz Go ze wszystkich sił.