List redaktor naczelnej

My od Mieszka i Chrobrego

My od Mieszka i Chrobrego

„My jesteśmy stąd, skąd się Polska zaczęła, od Mieszka I i Bolesława Chrobrego jesteśmy”. W ten sposób św. Jan Paweł II chciał, by polska młodzież przedstawiła się na Światowych Dniach Młodzieży w Paryżu.

Zapewne dziś chciałby, by każdy z nas odważnie zawołał, że jest przybocznym, a nawet druhem Mieszka I i Bolesława Chrobrego. I że chrzest, który dzięki Mieszkowi I przyjęła cała Polska, jest dla nas tak samo ważny, jak był ważny dla naszych przodków 1050 lat temu.

Bo od chrztu świętego wszystko się rozpoczyna. I dobre serce, i przyjaźń z Panem Bogiem. Jest on jak cenne ziarenko wrzucone w nasze serce. I tylko od nas zależy, czy wyrośnie i zakwitnie, czy też nie.

Historia zatoczyła wielkie koło i na chwilę zatrzymała przy nas kwiecień 966 roku. Zatrzymajmy się i my i posłuchajmy czego uczy nas chrzest Polski sprzed 1050 lat, ale i ten nasz osobisty.
Życzymy Wam radości i dumy z tego, że dzięki pierwszemu władcy Polski urodziliśmy się w kraju, który wyrósł na mądrych i mocnych korzeniach – bo chrześcijańskich.