Pucowalnia serc

Ewangelie na listopadowe niedziele

Ewangelie na listopadowe niedziele

Urwisie, posłuchaj co w listopadzie mówi do ciebie Bóg.

06.11.2016 r.
Łk 20, 27-38
„(…) podeszło do Niego kilku saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania”.
 
Saduceusze nie mają racji, bo przecież Pan Jezus zmartwychwstał. A na dodatek przez swoją śmierć i zmartwychwstanie otworzył w niebie specjalną bramę, która po grzechu Adama i Ewy została zamknięta. Ale zanim to zrobił, wygrał ważną bitwę z diabłem, który diabeł pilnował tej bramy, by nikt jej nie otworzył. Na szczęście Pan Jezus zabrał diabłu klucze i otworzył ją najszerzej jak się da. Dlatego mamy pewność, że zmartwychwstanie jest i życie wieczne też!
 
Zadanie: Zapal na grobie kogoś bliskiego świecę i pomódl się za niego. Pamiętaj, że twoja modlitwa pomaga mu dotrzeć do otwartej bramy nieba.
  *
13.11.2016 r.
Łk 21, 5-19
„Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie?”
 
Wiele razy słyszeliście rozmowy o końcu świata. Wiecie też, że niektórzy ludzie nawet biegają do wróżek, żeby poznać tę datę.
A to poważny grzech. Pan Jezus obiecał, że wróci na ziemię, ale my nie musimy się bać tego dnia. Wręcz przeciwnie, powinniśmy się cieszyć, że w końcu zobaczymy Go tak, jak widzieli Go Matka Boża, apostołowie i wielu ludzi.
I nie ma co dopytywać jak ten dzień będzie wyglądał i kiedy to będzie, ale warto przygotować się najlepiej jak się da.
 
Zadanie: Codziennie wieczorem mów do Pana Jezusa: MARANATHA, to znaczy: Przyjdź Panie Jezu.
 *
 
20.11.2016 r.
Łk 23, 35-43
„Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa”.
 
Kiedyś na słupie ogłoszeniowym wisiało takie ogłoszenie: „Pilnie poszukuję przyjaciela takiego, który jest dobry, wyrozumiały, zawsze przebacza, nie obraża się, nie ma złych humorów, zawsze można się z nim spotkać i nigdy nie ma wyłączonego telefonu!”. Czy możemy pomóc temu poszukującemu?
Oczywiście! Znamy kogoś takiego. Znam nawet Jego imię. Zawsze rozumie człowieka i ma czas. Potrafi też rozwiązać wszystkie moje problemy. To Jezus, który nie tylko jest naszym najlepszym przyjacielem, ale Królem całego Wszechświata!
 
Zadanie: Napisz na kartce jakim ty jesteś przyjacielem dla Pana Jezusa. Co jesteś w stanie dla Niego zrobić?
 *
 
27.11.2016 r.
Mt 24, 37–44
„Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie”.
 
Czasami zastanawiamy się, czy nie lepiej by było, gdyby Pan Jezus zawiadomił nas, kiedy i o której godzinie przyjdzie na ziemię. Wtedy nikt nie byłby zaskoczony, przeciwnie, wszyscy byliby dobrze przygotowani. A tak trzeba być czujnym i ciągle wypatrywać, czy nie nadchodzi. Może nawet warto ustawić na niebo specjalna lunetę?
Niektórzy mówią jednak, że wystarczy słuchać swojego serca. Ono jest jak najczulszy sejsmograf, który wyczuwa prawie każdy krok Jezusa.
 
Zadanie: Co ci podpowiada serce? Kiedy według niego w najbliższym czasie przyjdzie Pan Jezus?