List redaktor naczelnej

Listopadowa pamięć

Listopadowa pamięć

Listopad to wyjątkowy miesiąc. Mówi się o nim, że jest miesiącem szczególnej pamięci. Owszem, w każdym miesiącu o kimś lub o czymś pamiętamy, ale w listopadzie szczególnie. Pamiętamy, o tych, których nie ma już z nami na ziemi. Którzy byli przy nas, kochali nas, opiekowali się nami, a teraz poszli do nieba i stamtąd spoglądają na nas. Ufamy, że są przy Panu Bogu, dlatego mogą Mu szeptać o nas na ucho o wszystkich naszych ważnych sprawach.

Pamiętamy także o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Wielu z nich oddało dla tej wolności swoje życie. A ci, którzy pozostali, budowali od nowa Polskę, która przez 123 lata była pod zaborami. Przypominali wszystkim, że polska mowa jest najpiękniejsza, że historia jest źródłem wielkiej mądrości i że być Polakiem, to ogromna odpowiedzialność.
Do bieżącego numeru dołączamy przypominajkę, która pomoże Wam w listopadzie pamiętać o tych, którzy od nas odeszli, ale na zawsze mieszkają w naszych sercach. Ustawcie ją w miejscach widocznych i zawsze ile razy na nią spojrzycie, szepnijcie Waszym zmarłym: „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci…”.