Warto odwiedzić

Niebiańska Bazylika

Niebiańska Bazylika

W południowej części Włoch znajduje się niezwykłe i tajemnicze miasto Monte Sant’Angelo. Miejscowość znajduje się na półwyspie Gargano.

Już z daleka można dostrzec białe, kamienne budynki miejskie. Widok ten od razu podsuwa myśl, że jest to miasto niezwykłe, jakby anielskie. I nic dziwnego, bo znajduje się tam sanktuarium samego św. Michała Archanioła, a w nim grota, którą Archanioł Michał wybrał na swoje ulubione miejsce.
Grotę nazwano Niebiańską Bazyliką, ponieważ jest jedynym miejscem na świecie, które nie zostało poświęcone ręką człowieka, ale samego Archanioła.
W 490 r. święty Michał Archanioł objawił się w tej grocie, a później ją poświęcił. Legenda głosi, że wśród znaków, które w niej pozostawił, są odciśnięte stopy dziecka. Dlaczego dziecka? Może dlatego, że dzieci są najbardziej podobne do aniołów?
Sanktuarium dzieli się na dwie części: murowaną oraz dużą wapienną grotę, w której ukazał się Archanioł Michał. Dlatego rozświetla ją ustawiona w centralnym miejscu piękna biała figura przedstawiająca Michała Archanioła. 
Święty Michał czuwa nie tylko nad miastem, ale i nad wszystkimi pielgrzymami, którzy przybywają do niego ze swoimi prośbami. A także nad każdym, kto o to poprosi.
Imię świętego Michała Archanioła oznacza „Któż jak Bóg”.