Spis treści

 • Wiele razy marzymy o tym, by stać się na chwilę aktorem, reżyserem albo by użyczyć komuś głosu, czyli być zaproszonym do dubbingu. Zanim to marzenie się spełni i zaczniecie pracować w dużych teatrach lub wytwórniach filmowych, spróbujcie swoich sił u siebie w domu lub w szkole. Zabawcie się w...

  Czytaj więcej
 • List redaktor naczelnej

  Anioł mój bliźniak

  W październiku chcemy porozmawiać z Wami o Aniołach. O tym, że tak naprawdę wszyscy nimi jesteśmy, tylko czasami zapominamy, że mamy skrzydła, które pomagają nam latać. Nie myślę o takim lataniu w chmurach – bo tam możemy dotrzeć samolotem, dronem, a czasami balonem. Ale myślę o lataniu sercem.

  Czytaj więcej
 • Urwisie, otwórz ucho i posłuchaj co w październiku mówi do ciebie Bóg.

  Czytaj więcej
 • Anioł Stróż

  Niebieski Posłaniec

  – „Wiem, że mam Anioła – nuciła sobie cicho Mała – bliższego niż cień. Szeptem mogę go zawołać i w nocy i w dzień”… Ciekawe, czy on pokazałby mi się w czyimś przebraniu, a jeśli tak, to w czyim? Nie wiem, bo na pewno nie w takim jak w jasełkach.

  Czytaj więcej
 • Temat numeru

  Prawie jak anioł

  Są wśród nas tacy, którzy widzieli anioła na własne oczy. Są też tacy, którzy tylko o nim słyszeli. A są i tacy, którzy nim są.

  Czytaj więcej
 • Warto odwiedzić

  Niebiańska Bazylika

  W południowej części Włoch znajduje się niezwykłe i tajemnicze miasto Monte Sant’Angelo. Miejscowość znajduje się na półwyspie Gargano.

  Czytaj więcej
 • Poradniczek dla małych i dużych

  Czy anioł musi mieć aureolę?

  Po porannym spacerze kieszenie Lamelii Szczęśliwej, Gabrysi i Kajtka wypełniły się kasztanami. A po wypiciu gorącego kakao na stole stały dwie kasztanowe krówki, ludek w kasztanowych bucikach i aniołek ze skrzydełkami z liści.

  Czytaj więcej
 • Hop! Do bajki skok!

  Krasnoludek Rafał

  Krasnoludek Rafał dostał w szkole skomplikowane zadanie. Miał napisać wypracowanie na trudny temat: „Anioły są wśród nas”. W dodatku miało ono zająć przynajmniej jedną stronę w zeszycie. Nic więc dziwnego, że przyszedł do domu zupełnie nie w sosie.

  Czytaj więcej