Temat numeru

Ruchomy Teatr XXI wieku w Świątyni Opatrzności Bożej

Ruchomy Teatr XXI wieku w Świątyni Opatrzności Bożej

Czy wiecie, że nic się nie bierze samo z siebie? Wszystko jest po coś. Wszystko ma swój początek i koniec. A na dodatek nad wszystkim KTOŚ czuwa, by było tak, jak być powinno. Tak też jest choćby z historią Polski. Jest ona bardzo zawiła i czasem może się wydawać trochę niesprawiedliwa. Ale…

I o tym „ale” chciałabym wam opowiedzieć. W zasadzie może nie ja, ale Ruchomy Teatr XXI wieku, który został przygotowany specjalnie dla was.
Jego siedziba znajduje się w Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Dlaczego właśnie tam?
Chyba dlatego, by pokazać wszystkim, że Pan Bóg nie spuszcza nas z oka. Że widzi wszystko, cokolwiek się dzieje, i zawsze próbuje nam pomóc. Czyli inaczej, wyciągnąć nas z tarapatów, w które nierzadko wpadamy na własne życzenie.

Ale tak było dosłownie od początku świata.
Znacie dobrze historię, która wydarzyła się w Raju, kiedy Adam i Ewa okazali nieposłuszeństwo Bogu. I choć nieźle narozrabiali, to Pan Bóg przez cały czas myślał, w jaki sposób im pomóc. I dobrze wiemy, że wymyślił!
Sprawa dotyczy także naszej Ojczyzny i jej dziejów.
Okazuje się, że Polacy, podobnie jak pierwsi rodzice w Raju, też sporo narozrabiali. Ale Pan Bóg nieustannie pomagał nam naprawiać błędy i postępować zgodnie z Jego wolą. Choć wiele łez i krwi się nieraz polało, to dzięki Bożej Opatrzności zawsze stawaliśmy na nogi.

Z nami jest podobnie. Chodzimy nieraz swoimi drogami, nie przestrzegamy Bożych przykazań i zupełnie nie słuchamy Pana Boga. Ale kiedy pojawią się problemy, natychmiast wyciągamy do Niego ręce i obiecujemy poprawę.
Dobrze, że Pan Bóg naprawdę ma nas na oku i wtedy kiedy trzeba, pomaga.


Czas ferii to dobra okazja, by odwiedzić Teatr XXI wieku mieszczący się w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Otrzymacie tam wspaniałą lekcję historii, religii i sztuki w jednym. A atrakcyjna oprawa teatralna wprowadzi was w tajemniczy świat historii, dostarczając niezapomnianych przeżyć oraz potężnej dawki wiedzy. Pięćdziesiąt ruchomych lalek, niesamowita muzyka i efekty świetlne przeniosą was w czasy, kiedy Bóg stwarzał świat, kiedy ludzie okłamywali Pana Boga, a także kiedy Polska była potęgą narodów, a później znów znikała z map świata. Będziecie mogli się przekonać, że Bóg o wszystkim wiedział. Że nie ma u Niego przypadków. Że Pan Bóg nie zapomina się ani nie zasypia. Zawsze czuwa nad tymi, których kocha. I to jest pewne!

Warszawa, Centrum Opatrzności Bożej

Zapamiętaj:
OPATRZNOŚĆ BOŻA to ciągła, nieustanna, nigdy się niemęcząca i niezasypiająca opieka Pana Boga nad człowiekiem i światem.