Pomóżmy przetrwać "Małemu Przewodnikowi"

02.04.2020

Drodzy Przyjaciele „Małego Przewodnika Katolickiego” Sytuacja związana z pandemią koronawirusa zatrzymała nie tylko całą Polskę, ale i świat. Dlatego po raz pierwszy od niepamiętnych czasów zdarzyło się, że na początku miesiąca „Mały Przewodnik Katolicki” nie dotarł do naszych Czytelników w formie drukowanej. Stąd też również po raz pierwszy próbujemy dotrzeć do Państwa tą nową dla nas drogą.

„Mały Przewodnik Katolicki” ukazuje się od ponad 120 lat. Jest najstarszym czasopismem dla dzieci. Jego docieranie do Czytelników zatrzymała tylko II wojna światowa oraz czasy komunizmu. Wszystkie inne przeszkody udało się nam pokonywać, dlatego też na pierwszą niedzielę miesiąca zjawialiśmy się w Państwa domach, proponując naszym Czytelnikom mądre i głębokie przeżywanie darowanego nam czasu, wydarzeń i świąt. Mam nadzieję, że tym samym wspomagamy Was, Drodzy Rodzice i Dziadkowie, w formowaniu i kształtowaniu tych niezwykle wrażliwych dziecięcych serc. Chcemy to robić nadal, choć w tej chwili w zmienionej formie.

Ufamy, że z pomocą Bożą sytuacja, w której się znaleźliśmy, szybko powróci do normy. Na ten trudny moment przygotowaliśmy dla naszych Czytelników numer kwietniowy „Małego Przewodnika” w formie plików pdf. Nie mamy jeszcze wiedzy, co będzie z kolejnymi numerami, ale na pewno będziemy Państwa informować na bieżąco. Uprzejmie zatem proszę, byście Państwo chcąc wspomóc ten najstarszy tytuł dla dzieci w Polsce, zakupili numer on-line.

Zapraszamy także Was, Drodzy Rodzice, do korzystania z naszego Facebooka redakcyjnego: facebook.com/Mały Przewodnik Katolicki oraz facebook.com/Owieczka Magda i przyjaciele.
W każdą niedzielę od godz. 9.05 do 10.00 spotykamy się z naszymi Czytelnikami na łączach radiowych podczas audycji „Owieczka Magda i przyjaciele w każdą niedzielę”. Prosimy, włączcie Radio Emaus i bądźcie z nami. 89,8 MHz Poznań, 90,2 MHz Leszno, 90,4 MHz Nowy Tomyśl, 106,2 MHz Śrem lub online: www.radioemaus.pl. Oczywiście gorąco zapraszamy naszych Czytelników do telefonicznego wzięcia udziału w audycji. Będzie nam niezwykle miło usłyszeć Wasz głos.

Na ostatnie dni Wielkiego Postu i czekający nas czas Zmartwychwstania zechcą Państwo przyjąć nasze najserdeczniejsze życzenia. Modlimy się za Was i Wasze rodziny, byśmy wszyscy doświadczyli tego, że WIELKANOC ma naprawdę ogromną MOC.
 
 www.malyprzewodnik.pl
e-mail: redakcja@malyprzewodnik.pl
 
Radio Emaus fale 89,8 MHz Poznań, 90,2 MHz Leszno,  90,4 MHz Nowy Tomyśl, 106,2 MHz Śrem
lub www.radioemaus.pl
telefon 61 659 37 95
  
Z serdecznym podziękowaniem i modlitwą za Was
s. Ines Krawczyk MChR
Redaktor Naczelna