POMOCE DUSZPASTERSKIE

25.01.2024

Droga Krzyżowa 2024 - Moja DROGA KRZYŻOWA we wspólnocie Kościoła

Oferujemy atrakcyjną pomoc duszpasterską dla dzieci na nabożeństwa drogi krzyżowej podczas Wielkiego Postu. Zgodnie z tegorocznym hasłem duszpasterskim, nasza pomoc nie tylko umożliwi dzieciom głębsze przeżycie drogi krzyżowej, ale także ułatwi im pracę nad sobą w okresie Wielkiego Postu oraz wzmacnia więzi z wspólnotą Kościoła.

421853794_874201958050503_4504376184210767196_n.jpg

Pomoc składa się z harmonijki, która przedstawia poszczególne stacje Drogi Krzyżowej za pomocą wyjątkowej grafiki i interesujących zadań do wykonania. Harmonijka pełni rolę przewodnika podczas nabożeństw, pomagając dzieciom lepiej zrozumieć i przeżyć misterium Męki Pańskiej.

Dodatkowo, do harmonijki dołączamy 6 naklejek, z którymi dzieci będą mogły ozdobić brakujące ilustracje na poszczególnych stacjach. Każda naklejka jest przypisana do piątku Wielkiego Postu, co dodatkowo pobudza zaangażowanie dzieci w okresie przygotowawczym do Wielkanocy.

Kliknij i zobacz Droga Krzyżowa 2024
 

Dla duszpasterzy i katechetów 6 różnych rozważań drogi krzyżowej w pliku pdf.

Jako uzupełnienie pomocy polecamy osobno sprzedawany BANER.

droga-krzyzowa-2024-1280x444.jpg

Dlaczego warto korzystać z pomocy duszpasterskiej „Moja DROGA KRZYŻOWA we wspólnocie Kościoła”?

1. Pogłębia przeżycie Drogi Krzyżowej: Harmonijka z grafiką i zadaniami umożliwi bardziej osobiste i głębokie przeżycie nabożeństw Drogi Krzyżowej.
2. Wspiera w okresie Wielkiego Postu: Pomoc duszpasterska nie tylko skupia się na samych nabożeństwach, ale także oferuje narzędzia do prowadzenia wielkopostnej refleksji i pracy nad sobą, co zgodne jest z duchem przygotowania do Wielkanocy.
3. Wzmacnia więzi z Kościołem: Działania skoncentrowane na wspólnym przeżywaniu Drogi Krzyżowej sprzyjają budowaniu więzi społecznościowej wśród dzieci i młodzieży, umacniając ich związek z lokalną wspólnotą Kościoła.
4. Kreatywna forma nauki: Zadania i grafika w harmonijce nie tylko edukują, ale także angażują dzieci w kreatywny proces nauki.
5.Stymulowanie zaangażowania poprzez naklejki: Naklejki na poszczególne piątki Wielkiego Postu stymulują zaangażowanie dzieci w regularne uczestnictwo w nabożeństwach, dzięki możliwości zbierania i ozdabiania harmonijki w trakcie całego okresu przygotowawczego.